مقالات, سرقت توهین افترا, وکیل دعاوی کیفری

وکیل سرقت

وکیل سرقت

یکی از عام ترین پرونده ها در حال حاضر در زمینه سرقت می باشد که در همین راستا نیاز به وکیل سرقت نیز احساس می شود. وکیل برای سرقت گوشی، سرقت تعزیری و یا سرقت حدی می تواند یکی از گزینه های روی میز برای داشتن بهترین وکیل سرقت باشید. در وضعیت امروز جامعه ما، متاسفانه به دلیل وضعیت بد اقتصادی، کمبود کار، پایین بودن حقوق کارگران، وضعیت بد معیشتی مردم علی الخصوص قشر ضعیف و سایر مسائل، نرخ و آمار جرم و جنايت، و به خصوص سرقت بسيار بالا رفته است، به شکلی که اگر از مال خود به خوبی حراست نکنیم، احتمال و خطر به سرقت رفتن آن ها بسیار بالا می باشد. در صورتی که خدای ناکرده این اتفاق برای کسی بیفتد و مال و دارایی او و یا بخشی از ٖآن به سرقت برود.

در چنین شرایطی است که اهمیت وکیل سرقت يا همان وكيل كيفري نمایان می شود و تمام تلاش خود را می کند تا مال و دارایی هایی که یک فرد با زحمت و آن ها را گردآوری کرده است، به او باز گرداند. در صورتی که نیاز به مشورت در تمامی زمینه های قانونی دارید می توانید با شماره های درج شده تماس حاصل نمایید و از مشاوره مجموعه وکلای دادجویان بهره مند شوید.

سرقت يا دزدی چیست؟

وکیل سرقت

بهترین وکیل سرقت در تهران

بهتر قبل این است که تمرکز مان را بر روی وکیل سرقت بگذاریم، کمی دانسته هایمان درباره سرقت را مرور کنیم. دزدی یا همان سرقت یک عمل غیر قانونی و مجرمانه است که در ماده 265 قانون مجازات اسلامی کشورمان تعریف شده است. بر طبق ماده 265 قانون مجازات اسلامی دزدی و سرقت عبارت است از ربودن اموال و دارایی های متعلق به غیر. بر پایه همین ماده قانونی می شود گفت که اگر فردی مالی که به کس دیگری تعلق دارد را برباید، دزد یا سارق محسوب می شود.

جرم سرقت یا دزدی هم درست به مانند هر جرم دیگری برای این که شکل بگیرد باید دارای سه عنصر قانونی، روانی و مادی باشد. به نحوی که در حقیقت جمع این سه عنصر و رکن با هم دیگر است که سبب می شود آنچه که ما آن را دزدی یا سرقت می نامیم واقع و ایجاد شود و افراد به وکیل حقوقی نیاز پیدا کنند. اما سرقت در کل به دو دسته تقسیم می شود که در ادامه به هریک از آن ها می پردازیم.

کسب اطلاعات بیشتر: وکیل چک و سفته در تهران

وکیل برای سرقت تعزیزی

به سرقتی که در آن شرایط سرقت حدی را که در ادامه خواهیم گفتْ نداشته باشد، سرقت تعزیری می گویند. آن هم به این شکل است که خود قاضی با توجه به نحوه سرقت و دزدی، مجازات را تعیین خواهد کرد. به عنوان نمونه، سرقت همراه با آزار دیگری، کیف قاپی، سرقت همراه با اسلحه و سایر انواع سرقت که از طریق وکیل کیفری قابل پیگیری هستند، انواع سرقت تعزیری را شامل می شوند. بهتر است این گونه بگوییم که در حقیقت، هر گاه ثابت نشود که سرقتی حدی است، سرقت تعزیری در نظر گرفته می شود.

وکیل سرقت

وکیل سرقت

وکیل برای سرقت حدی

نوع دوم از انواع سرقت که توسط وکیل سرقت قابل پیگیری می باشد و مجازات آن به شکل حدی می باشد، سرقت حدی است. سرقت حدی دارای شرایط خاصی است. سرقت حدی شرایط 14 گانه ای دارد و برای این که سرقت حدی شکل بگیردْ‌، باید حتما تمام شرایط 14 گانه آن وجود داشته باشند. در صورتی که حتی یکی از شرایط جرم سرقت حدی هم وجود نداشته باشند، سرقت مستوجب حد نخواهد بود و در سایر دسته بندی های دزدی یا سرقت جای خواهد گرفت. می شود گفت که در حقیقت به هیچ وجه نمی شود از شرایط 14 گانه سرقت حدی کم کرد و یا به آن اضافه کرد.

کسب اطلاعات بیشتر: بهترین وکیل کلاهبرداری در تهران

وکیل براي سرقت گوشی

این روزها سرقت گوشی موبایل رو به افزایش است چرا که از قیمت نسبتا بالایی برخوردارند و طبیعتا برای یک دزد وسوسه انگیز می باشند. گوشی موبایل یک حریم خصوصی است و طبیعتا محتویات داخل آن برای همه اهمیت دارد. در صورتی که با سرقت گوشی موبایل خود واجه شدید می توانید از طریق قانونی اقدام به پیگیری کنید. وکیل سرقت یا وکیل كيفري، وکیل حقوقی ای است که دانش و اطلاعات کاملی درباره قوانين کشورمان، علی الخصوص قوانین مجازات اسلامی دارد، و تخصص خاص او هم در حوزه مسائل حقوقی، قضائی و کیفری حوزه های مختلف علی الخصوص دزدی و سرقت می باشد.

وظیفه اصلی او هم این است که با توجه به همین آگاهی حقوقی بالا و آشنایی ای که با روند دادگاه و نحوه پیگیری و طی کردن مراحل قضائی دارد، حقوق، مال و دارایی از دست رفته و مسروقه افراد را به آن ها برگرداند. اين وكيل براي پیگیری تمامی سرقت های انواع و اقسام مال ها همچون گوشی موبایل و… مناسب می باشد.

راه هاي اثبات سرقت با وكيل

پس از این که جرم سرقت با داشتن سه رکن واقع شد و برخی مراحل طی شد، نوبت به اثبات جرم سرقت می باشد. اثبات جرم به سه شکل کلی صورت می گیرد. اقرار به سرقت که مهم ترین و اولین راه برای اثبات جرم سرقت می باشد، این است که خود سارق با زبان خود به جرم و سرقتی که انجام داده اقرار کند، دومین راه، شهادت شهود به سرقت که عبارت است از اثبات جرم با استفاده از شهادت 2 فرد عادل که ناظر و آگاه به جرم بودند. و مورد آخر که علم قاضی در اثبات سرقت می باشد و در آن قاضی با توجه به مستنداتی مثل نظر کارشناس، گزارش ظابطان دادگستری و…، و استناد به آن ها عمل را جرم و سرقت اعلام می نماید.

بهترین وکیل سرقت در تهران

وکیل سرقت

بهترین وکیل سرقت در تهران

انتخاب بهترین وکیل سرقت در ایران بسیار کار سختی است و شما برای انجام آن نیاز خواهید داشت که جست و جو و تحقیقی بسیار گسترده ای انجام دهید تا به جواب آن برسید. اما راه آسان تر این است که با ویژگی هایی که یک وکیل سرقت خوب دارد آشنا شد تا در صورت نیاز با استفاده از آن معیار ها وکیل مناسب را انتخاب کرد. برخی ویژگی هایی که یک وکیل سرقت خوب باید حتما آن ها را داشته باشد عبارت اند از ىر نظر گرفتن صلاح موکل، دفاع مدیرانه در جلسه دادگاه، داشتن صداقت با موكل، داشتن تسلط به قوانین کیفری، ارائه دادن تمامی ادله و مستندات به بهترین شکل و… .

برای اینکه از نتیجه کار اطمینان حاصل کنید لازم است که نزد یک وکیل خبره و دارای تجربه کاری در زمینه پرونده های سرقت باشد. مجموعه وکلای دادجویان یکی از بهترین گروه ها در زمینه پرونده های مختلف می باشند که به دلیل تجربه کاری بالا توانسته اند یکی تبدیل به بهترین وکیل سرقت در تهران شوند.

مشاوره حقوقی سرقت

هدف ما از بیان این توضیحات و بیان موضوعاتی مثل سرقت چیست، بهترین وکیل براي سرقت گوشی کیست؟، راه هاي اثبات سرقت با وكيل و بهترین وکیل سرقت در تهران، تماما این بود که اطلاعات شما در این زمینه را افزایش دهیم تا در زمانی که خدای ناکرده دچار سرقت شدید، بدانید باید چه کار کنید.

در نهایت اما پیشنهاد کلی این است که پیش از انجام هرگونه اقدامی در زمان نیاز به وکیل حقوقی یا وکیل کیفری حتما تحقیق و مشورت های بسیار زیادی انجام دهید و حتما هم از افراد خبره در این حوزه مشورت بگیرید. در صورتی که برای کسب اطلاعات بیشتر و یا پیگیری پرونده خود نیاز به دریافت مشاوره از بهترین وکیل سرقت در تهران را دارید می توانید با شماره های درج شده تماس حاصل نمایید و به صورت تلفنی از مشورت با بهترین وکیل غرب تهران بهره مند شوید. گروه وکلای دادجویان در راستای دریافت حق شما با تا اخرین لحظه همراه شماست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *