مقالات, الزام به تحویل ملک, وکیل دعاوی ملکی

وکیل سرقفلی و تخلیه ملک تجاری

وکیل سرقفلی و تخلیه ملک تجاری

اگر که به دنبال یک وکیل سرقفلی و تخلیه ملک تجاری حرفه ای می گردید، ادامه بحث امروز را از دست ندهید. در سر تا سر این کره خاکی و در قاره ها و کشور های مختلف، روش ها و شیوه های مختلفی برای مشخص کردن وضعیت مالکیت یک ملک تجاری وجود دارد. در ایران هم همین داستان هم وجود دارد و به طور کلی دو شیوه مالکین وجود دارد تحت عنوان های سر قفلی و مالکیت.

برای این که بیشتر در مورد این دو نوع مالکیت یعنی سرقفلی و تخلیه ملک تجاری بدانید، در ادامه بحث وکیل سرقفلی و تخلیه ملک تجاری هم همراه بهترین وکیل ملکی تهران دادجویان بمانید تا با موضوعاتی مثل درصد حق مالکیت در فروش سرقفلی، وکیل سرقفلی و تخلیه ملک تجاری، دستور تخلیه ملک تجاری، بهترین وکیل سرقفلی و تخلیه ملک تجاری، و… بیشتر و بهتر آشنا شوید.

مشاوره با وکیل ملکی ارزان در تهران: 09124833958

بهترین وکیل سرقفلی و تخلیه ملک تجاری

در قدم اول و پیش از این که ببینیم بهترین وکیل سرقفلی و تخلیه ملک تجاری چه کسی می باشد، بهتر است که کمی در مورد تعریف دقیق ملک تجاری بدانیم. طبق دستورالعمل نحوه محاسبه عوارض پذیره واحدهای اداری، تجاری و صنعتی که دستورالعمل وزارت کشور است، تمام ساختمان‌هایی که طبق تبصره بند ۲۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری با هدف تجارت و کسب ‌‌و‌کار بنا شده‌ باشند، واحد تجاری نامیده می‌شوند.

این را هم در بحث بهترین وکیل سرقفلی و تخلیه ملک تجاری باید بدانید که در واقع ملک تجاری، ملکی است که ضمن داشتن سند تجاری، کاربری تجاری نیز داشته باشد. به‌عنوان مثال مغازه‌ها، رستوران‌ها، عمده‌فروشی‌ها و دفاتر خدماتی از جمله آژانس‌های مسافرتی و دفاتر بیمه، همگی دارای کاربری تجاری هستند. در عین حال واحدهای تابع قانون تجارت و واحدهای صنعتی تحت پوشش قانون نظام صنفی نیز در زمره واحدهای تجاری قرار می‌گیرند. لازم به ذکر است که مغازه، ملکی با کاربری تجاری است که باید حتماً به بیرون دسترسی مستقل داشته باشد و داخل آن کاملاً دیده شود.

کسب اطلاعات بیشتر: مشاوره با بهترین وکیل ملکی غرب تهران

وکیل سرقفلی و تخلیه ملک تجاری

وکیل سرقفلی و تخلیه ملک تجاری

اما نمی توان در مورد وکیل سرقفلی و تخلیه ملک تجاری صحبت کرد اما چیزی در مورد خود سرقفلی ندانست. حق سرقفلی به نوع کسب‌وکار ارتباطی ندارد و مربوط به استعداد و امکانات محل کسب است. فرض کنید پاساژ جدیدی ساخته شده باشد، مغازه‌های آن پاساژ فقط حق سرقفلی دارند. به این تعریف از سرقفلی، «سرقفلی واقعی» نیز گفته می‌شود.

سرقفلی مغازه مبنای قراردادی دارد، به‌عبارتی سرقفلی امتیازی است که موجر ضمن عقد اجاره به مستأجر می‌دهد و در ازای آن مبلغی دریافت می‌کند. یعنی قیمت آن امتیاز است که قبل از عقد اجاره وجود داشته و به مستأجر واگذار شده است و به این مستأجر مالک سرقفلی گفته می‌شود. دفاتر اسناد رسمی علاوه بر رعایت شرایط عمومی تنظیم اسناد باید برای سند اجاره اماکن با کاربری تجاری تصریح کنند که عقد اجاره با سرقفلی یا بدون سرقفلی واقع شده است و این حق اغلب زمانی مصداق دارد که مالک، محل کسب را برای بار اول اجاره می‌دهد.

کسب اطلاعات بیشتر: مراحل گرفتن دستور تخلیه ملک مسکونی

عوامل تعیین‌کننده میزان سرقفلی واقعی، محل ملک، نوع و مساحت و گنجایش و امکاناتی از قبیل برق، آب، تلفن و… است. اگر مالک زمان عقد قرارداد از مستأجر حق سرقفلی را گرفته باشد، موظف است هنگامی که مستأجر ملک را تخلیه می‌کند، ارزش حق سرقفلی را به قیمت روز به مستأجر بپردازد.

درصد حق مالک در فروش سرقفلی

یکی دیگر از مهم ترین موضوعات که باید پیش از مراجعه به بهترین وکیل سرقفلی و تخلیه ملک تجاری باید با آن آشنا باشید، درصد حق مالک در فروش سرقفلی است. با توجه به موارد فوق الذکر و اینکه قانونی در این خصوص وجود ندارد لذا در محاسبه و تعیین درصد حق مالک می بایست به عرف مراجعه نماییم. در عرف میزان درصد حق مالکانه بستگی به ارزش محل کسب دارد.

این مبلغ و درصد حق مالک مستلزم توافق بین مالک و مستاجر می باشد. همچنین با توجه به اینکه انتقال به صورت دائمی باشد یا موقت درصد حق مالک متفاوت می باشد. انتقال دائمی به این معنی است که مستاجر قصد فروش سرقفلی را طبق عقد بیع، صلح، هبه، وقف و غیر دارد و از این طریق به طور کلی حق سرقفلی را منتقل می نماید.

کسب اطلاعات بیشتر: وکیل الزام به اخذ پایان کار

انتقال موقت به این معنی است که مستاجر قصد اجاره دادن سرقفلی و یا مشارکت و مضاربه را دارد و انتقال حق سرقفلی برای مدت معینی صورت می گیرد، و یا اینکه مستاجر بخواهد تغییر شغل دهد در این صورت نیز دو حالت متصور است. یا اینکه تغییر شغل مستاجر به شغل مشابه مندرج در قرارداد اجاره می باشد که در این صورت حق مالکانه ای پرداخت نمی شود و یا اینکه به شغل دیگری است که برای اخذ رضایت مالک مبلغی را تحت عنوان حق مالکانه می پردازد.

دستور تخلیه ملک تجاری

دستور تخلیه ملک تجاری که برای انجام آن می توانید از بهترین وکیل سرقفلی و تخلیه ملک تجاری برای اجرای آن کمک بگیرید، به شکل های مختلفی صورت می گیرد که آن ها را در زیر با هم مشاهده می کنیم.

اجاره نامه رسمی: چنانچه اجاره نامه رسمی باشد موجر به کمک وکیل سرقفلی و تخلیه ملک تجاری، از طریق دفترخانه تنظیم کننده سند اقدام می­کند، یعنی دفترخانه به مستاجر اخطار می­کند که ظرف 10 روز قسط یا اقساط عقب افتاده را پرداخت نماید. یا موجر می­تواند از طریق اجرای ثبت ، صدور اجراییه بر تخلیه و وصول اجاره بها را بخواهد.در این مورد اگر بعد از صدور اجرائیه مستاجر اجاره بهاء را پرداخت کند اجرای ثبت تخلیه را متوقف می­کند.اما موجر میتواند به استناد تخلف مستاجر از پرداخت اجاره بهاء از دادگاه درخواست تخلیه ملک تجاری را بخواهد.

وکیل سرقفلی و تخلیه ملک تجاری

وکیل سرقفلی و تخلیه ملک تجاری

اجاره نامه عادی یا اجاره نامه تنظیم نشده باشد: در این صورت موجر برای تخلیه ملک تجاری  و وصول اجاره بهاء می­تواند با ارسال اظهارنامه درخواست وصول اجاره بهاء را بکند یا با کمک بهترین وکیل سرقفلی و تخلیه ملک تجاری یعنی وکیل ملکی دادجویان، به دادگاه مراجعه کند.اما در این مورد هر گاه قبل از صدور حکم دادگاه مستاجر اضافه بر اجاره بهاء معوقه را ب نفع موجر در صندوق دادگستری بگذارد حکم به تخلیه داده نمیپشوداما مستاجر به پرداخت خسارت دادرسی محکوم شده و به موجر پرداخت میکند و این ارفاق برای هر مستاجر فقط برای یک بار می­باشد.

بهترین وکیل سرقفلی در تهران

مباحثی در طی مطلب وکیل سرقفلی و تخلیه ملک تجاری عنوان شدند مثل درصد حق مالکیت در فروش سرقفلی، وکیل سرقفلی و تخلیه ملک تجاری، دستور تخلیه ملک تجاری، بهترین وکیل سرثقلی و تخلیه ملک تجاری، و… که امید است برای شما کاربردی بوده باشند. به طور کلی وکیل سرقفلی و تخلیه ملک تجاری وکیلی است که با تسلط به قوانین حقوقی و ملاحظاتی که برای سرقفلی مغازه وجود دارد، حقوق موجر و مستاجر را محفوظ دارد.

وکیل سرقفلی و تخلیه ملک تجاری، در حل پرونده‌های مربوط به حقوق کسب و پیشه هم تسلط داشته و اینگونه موارد را نیز حل می‌کند. هزینه وکیل سرقفلی براساس فاکتورهای مختلف تعیین می‌شود. از محل قرار گرفتن ملک، سال ساخت، مساحت، امکانات و تجهیزات گرفته تا حق سرقفلی که برای ملک تعیین می‌شود، در برآورد هزینه وکیل سرقفلی نقش دارد. اما شما می‌توانید با کمک مشاوران و گروه وکلای متخصص گروه حقوقی دادجویان، وکیل از حق الوکاله پرونده سرقفلی خاص خود مطلع شوید.

1 دیدگاه در “وکیل سرقفلی و تخلیه ملک تجاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *