وکیل کیفری

بهترین وکیل کیفری در تهران کیست؟ آیا وکیل تضمینی کیفری در تهران را می شناسید؟ هزینه وکیل کیفری در تهران چقدر است؟ برای دریافت مشاوره از بهترین وکیل کیفری تهران با چه شماره تماس بگیریم؟ اصولا وکالت به عنوان یک حرفه  می باشد که دارای بخش های مختلفی است و یکی از این بخش ها به وکیل کیفری اختصاص یافته است. همانند دیگر زمینه ها همچون وکیل طلاق توافقی، وکیل ملکی و … وکیل کیفری نیز بایستی یک فرد متبحر و دارای تجربه در امور کیفری باشد.

با توجه به پیچیدگی امور در دنیای امروزی و تخصصی شدن تمامی کارها و از طرفی دیگر توجه به حقوق انسانی، دادرسی عادلانه به امور تبدیل به یکی از ضروریات شده است. قانون گذاران در سراسر جهان، حقوقی از قبیل حق دفاع، حق انتخاب وکیل و دسترسی به یک وکیل مدافع و … را به رسمیت شناخته اند. در این میان پرونده های کیفری و شکایت های مربوط به آن نیز دارای جایگاه بخصوصی می باشد که نیاز به داشتن یک وکیل کیفری متبحر در این زمینه است. اگر شما نیز با یک پرونده کیفری درگیر هستید با دادجویان همراه باشید.

وکیل کیفری کیست؟

در خصوص امور کیفری که عموما با جانف مال و یا حیثیت اشخاص در ارتباط است و معمولا تنش ها و استرس و نگرانی بیشتری را برای اشخاص درگیر ایجاد می کند؛ حضور وکیل باعث آرامش خاطر موکل می گردد. در کل وکیر کیفری به وکیلی گفته می شود که در دعاوی کیفری تخصص دارد. دعاوی کیفری به اموی خاص اطلاق می شود که پس اط طرح آن دعاوی، دادگستری و در بیشتر اوقات دادسرا شروع به رسیدگی امور می کند و اقدام به کشف جرم، تعقیب متهم، تحقیقات مقدماتی می شود.

وکیل کیفری، کسی است که دعاوی کیفری همچون سرقت و فروش مال غیر، جعل اسناد و مدارک، کلاه برداری، ترک انفاق و اختلاس و غیره را اقامه‌ می‌دارد. وکلای کیفری در دادسرا، دادگاه کیفری، نظامی وسازمان تعزیرات حکومتی به وکالت می‌پردازند. وکیل کیفری از نظر آزادی فردی و حقوق قربانی با حساس ترین مشکلات جامعه سرو کار دارد.

واژه وکیل کیفری به طور خاص برای توصیف وکیلی استفاده می شود که از مظنون یا متهم در دادسری کیفری دفاع کرده و حقوق موکل خود محافظت می کند. طبق قوانینی که در دادگاه های ایران حاکم است در تمامی محکمه ها هر دو طرف حق دارند برای دفاع از خود یک وکیل کیفری اتخاذ کنند و در صورتی که شخصی توانایی انتخاب وکیل را نداشته باشد باید برای ایشان امکانات تعیین وکیل فراهم گردد.

وکیل کیفری

وظایف اصلی یک وکیل کیفری چیست؟

عمده ترین دلیل اینکه از یک وکیل کیفری استفاده می شود این است که در واقع این شخص ضامن آبرو و حیثیت هر دو طرف می باشد و بایستی دقت کند واقعا جرمی اتفاق افتاده است یا خیر و پس از بررسی کامل به قضاوت در مورد آن بپردازد. همانطور که در بخش های پیشین نیز اشاره شد مسائل و امور دعاوی کیفری بر خلاف دعاوی مدنی اکثرا مالی بوده و با جان افراد سر و کار دارد و ممکن است کوچکترین اشتباهی باعث ضربه شدید به موکل و یا نابود شدن وی و از بین رفتن دارایی شخص شود. در این بخش می خواهیم برخی از وظایف اساسی یک وکیل کیفری را با یکدیگر بررسی کنیم. با دادجویان همراه باشید.

یکی از وظایف اصلی وکیل کیفری تهیه دعوی می باشد. اگر یک وکیل کیفری متعهد شود که به عنوان وکیل شاکی وکالت نماید. می بایست مطالبان موکل خود را به صورت شکوائیه تنظیم کرده و آن را بیان کند. در عین حال تهیه دفاعیه نیز وظیفه یک وکیل کیفری است که می خواهد از موکل خود در برابر شکوائیه دفاع کند.

وکلایی که در این زمینه خدمت می‌کنند، می‌توانند نمایندگی و وکالت اشخاصی را که به دلیل ارتکاب جرمی مورد تحقیق قرار می‌گیرند و متهم هستند، عهده‌دار شوند. به عنوان مثال، وکلای کیفری پرونده جنایی فردی را که به قتل عمدی متهم شده است، بررسی می‌کنند و در نظر می‌گیرند که آیا جرم مورد نظر به روشی مطابق قانون انجام پذیرفته‌‌است یا خیر، در نتیجه مشاهدات آن‌ها می‌تواند منجر به تقاضای تخفیف در مجازات بشود.

وکلای کیفری همچنین می‌توانند هنگام بازجویی و دادرسی نیز نقش فعالی داشته باشند. حتی در جدی‌ترین جنایات، عناصری را که موجب کاهش مجازات مجرم شود را همراه با شواهد و مدارک آن‌ها به دادگاه ارائه می‌دهند. موارد مورد بحث صرفا محدود به اتهامات قتل نیست. علاوه بر قتل‌های عمد و غیر عمد، وکلای کیفری می‌توانند در مواردی مانند سرقت، زورگیری و غارت در دادگاه‌های کیفری جهت دفاع یا تعقیب کیفری شرکت کنند.

برخی از نمونه های جرم و جنایات رسیدگی شده توسط وکیل کیفری

برخی از این جنایت عبارتند از: استفاده از کودک، قتل، حمله، سوء استفاده از زناشویی و جنایات مختلف. مدافعان عمومی، دادستان ها و وکلای مدافع کیفری با متخصصان حوزه پزشکی در مواردی اعم از تجزیه و تحلیل بالستیک، تجزیه و تحلیل DNA و همچنین با پزشک معالج یا مربی کار می کنند. به طور کلی می توان گفت، جنایات علیه شهروندان و مردم در سطح گوناگون صورت می گیرد.

در حال حاضر دولت اولویت های مواد مخدر را هموار کرده است و مجازات های بسیار سنگینی را برای کسانی که متهم به واردات، فروش و همچنین توزیع مواد مخدر هستند در نظر گرفته است. تعداد زیادی از پرونده های مواد مخدر در حال حاضر مورد پیگرد قانونی قرار گرفته است و این پرونده ها به میزان چشمگیری از پرونده های مورد رسیدگی یک وکیل کیفری خصوصی و مدافعان عمومی به حساب می آیند.

جرایم سازمان یافته اکثرا توسط تلویزیون و فیلم ها به خوبی ترسیم شده اند و قربانیان آن ها نیز غیر از افرادی نیستند که با خانواده های جنایتکار در ارتباط هستند. با این حال، به خاطر پیامدهای گسترده و رو به رشد اقتصادی شهروندان قربانی آن جرایم سازمان یافته می شوند. زمانی که این جرایم سازمان یافته با دادن وعده کسب و کار و درخواست پرداخت هزینه ها، اتحادیه های کارگری و هزینه های مشروع را از بین می برند پس هزینه ها نیز تا حدودی افزایش می یابد و تاثیر این موضوع بر نهادهای دولتی و مصرف کنندگان نیز اثر می گذارد.

در تلاش مداوم برای بدست آوردن چیزی برای بدست آوردن یک مورد مهمتر، مجرمان مرتکب انواع متعددی از جرایم اقتصادی مانند استفاده از اسناد و اوراق جعلی برای گرفتن وام، مشارکت در تقلب و گرفتن کارت اعتباری و انواع دیگری از کلاهبرداری های تجاری می شوند. این مجرمان یا متهمان همچنین ممکن است مرتکب جرائم مالیاتی نیز شوند مانند ارائه بازپرداخت های دروغین و عدم تایید مالیات صورت نگرفته است. اکثر متهمان در این مواقع وکلای مدافع خصوصی را که دارای تجارب چنین موارد تقلبی و همچنین موارد فرار مالیاتی را دارند به استخدام خود در می آورند تا از آنها دفاع کنند.

زمانی که مقامات رسمی مانند مقامات منتخب یا افسران پلیس مشکوک به نظر برسند (از قبیل گرفتن رشوه، استخدام و خدمات و…) داستان اتهاماتی را علیه این افراد تحمیل می کند. همچین تحقیقاتی معمولا پیچیده و طولانی است پس آنها نیاز به تلاش و هماهنگی های پیچیده بین محققان و دادستان ها و تلاش های زیاد متخصص دفاعی را از سمت وکلای مدافع کیفری تهران دارند.

مشاوره با بهترین وکیل کیفری

وکلای کیفری بسیاری در حال ارائه خدمات به موکلین خود می باشند و روزانه پیگیر مشکلات و مسائل آن ها هستند. اما در حالت کلی هر وکیل کیفری باید ویژگی هایی داشته باشد که از دید یک موکل به دور نمی ماند. برخی از این ویژگی ها به شرح زیر می باشد. جهت مشاوره با بهترین وکیل کیفری می توانید با شماره 09124833958 تماس حاصل نمایید و مشاوره های لازم را دریافت کنید.

وقت شناسی: در پرونده های حقوقی، زمان اهمیت بسیار زیادی دارد به همین دلیل بهتر است برای اینکار بهترین وکیل کیفری غرب تهران را برگزینید چون وکیل در انجام این امور می بایست بسیار وقت شناس باشد تا حق موکل وی پایمال نشود.

عادل بودن: یکی دیگر از ویژگی های خوب وکیل کیفری عادل بودن است. برای اینکه حق هیچ کدام از طرفین دعوی ضایع نشود لازم است که وکیل کیفری به طور کامل عدالت را رعایت کند.

سلطه بر روانشناسی افراد: یک وکیل کیفری خوب پیش از این امر وکالت را باید به طور تخصصی بلد باشد، باید بر روانشناسی افراد نیز کاملا مسلط باشد و بتواند از ابعاد مختلف مکشل ایجاد شده را حل کند.

پزشک قانونی: اکثرا در امور کیفری به پزشک قانونی نیاز است. به همین خاطر یکی از ویژگی های مهم وکیل کیفری داشتن اطلاعاتی در مورد پزشک قانونی است تا در صورت بروز ایرادات و یا خطای بتواند آنها را به خوبی اصلاح کند.

آگاهی علمی عملی: از بین موضوعات گوناگونی که در حوزه آگاهی علمی عملی مطرح می شود، کشف جعل و اثر انگشت در موارد کیفری بسیار چشمگیرتر می باشند. پس یک وکیل متخصص کیفری خوب می تواند با تشخیص به جا و درست کشف جعل کند و در این زمینه به موکل خود کمک زیادی کرده باشد.

بروز بودن اطلاعات: یکی دیگر از ویژگی های خوب وکیل متخصص کیفری به روز بودن و اطلاع از تمام موضوعات روز جامعه است. او باید انواع روزنامه ها، مجلات و کتب گوناگون را در حوزه پلیس جنایی مطالعه کند تا همیشه به روز باشد و از رقیبان خود و سایر وکلا عقب نماند.

وکیل کیفری

بهترین وکیل کیفری در تهران

پرونده های کیفری پیچیده نیاز به مشاور و وکیل حرفه ای و با تجربه دارند تا بتوانند مسیر پرونده را به درستی به پیش ببرند. تجربه ای که از آن صحبت می کنیم مربوط به چند سال گرفتن پرونده های وکالت نیست بلکه یک عمر تجربه و تخصص عمیق و داشتن اطلاعات کافی می باشد. تجربه و تخصصی که سال ب سال در گروه وکلای دادجویان با موفقیت در پرونده های کیفری کسب شده است، باعث شده تبدیل به یکی از بهترین گزینه ها برای اخذ وکلای کیفری باشد.

وکیل پایه یک کیفری در تهران

یکی از مهم ترین مزایای داشتن یک وکیل پایه یک کیفری در تهران این است که وکلای کیفری در بسیاری از پرونده های حقوقی حتی در صورت عدم حضور موکل خود نیز می توانند وکلت او را بر عهده گرفته و در دعوی های کیفری به وکالت و نمایندگی موکل خود شرکت کنند. پرونده های کیفری از این قانون مستثنی بوده و نیازمند حضور شخص متهم می باشد و در این حالت وکیل کیفری زمانی می تواند وارد میدان شود که تحقیقات اولیه و مراحل دادرسی به اتمام رسیده باشد. چرا که تنها کسی که متهم به جرم های کیفری است شخصا می تواند پاسخگو باشد و نمی تواند کسی وکالت او را در این کار بر عهده بگیرد.

استفاده از حضور وكیل پایه یک کیفری یا وکیل جنایی در امور و دعاوی كیفری نه تنها دلیلی است برای دفاع بهتر در محاکم، بلكه می‌تواند به نحوه‌ی طرح شکایت، نوع شكایت و زمان طرح شكایت و ضمانت‌های مربوطه نیز بستگی داشته باشد. به عنوان مثال، چگونگی تنظیم لایحه، اظهارنامه، نحوه‌ی تنظیم شکوائیه‌ حائز اهمیت است.

نکته مهمی که در این ویژگی بسیار خاص است این است که اگر پرونده‌ی کیفری داشته باشید، فقط یک بار امکان مطرح کردن آن وجود دارد و طرح مجدد آن ممکن نیست، نتیجه گیری اشتباه، حقوق موکلین را ضایع کرده و علاوه بر آن، هزینه‌های دادگاه خسارات جدیدی به بار می‌آورد و حتی زمان از دست رفته را نیز از بین می‌برد. داشتن وکیل پایه یک کیفری حاذق باعث خواهد شد در اسرع وقت با بهترین شکل شکوائیه تنظیم‌کرده و به امور خود رسیدگی نمایید.

وکیل کیفری

هزینه وکیل کیفری

هزینه وکیل کیفری در تهران چقدر است؟ یکی از مهم ترین معیارهایی که هزینه گرفتن وکیل کیفری در تهران و یا حق و الوکاله او را تعیین کند عرف می باشد. به عنوان مثال هزینه وکیل کیفری در تهران تقریبا ده درصد از میزان خواسته شده است که با توجه به میزان آن هرچقدر مبلغ بیشتر باشد، درصد هزینه وکیل برای پرونده کیفری کاهش می یابد و احتمال دارد در برخی از پرونده ها این درصد به سه یا چهار درصد نیز برسد. برای اطلاع از هزینه وکیل برای پرونده های کیفری می توانید با شماره 09124833958 تماس حاصل نمایید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

طبق آیین نامه تعرفه هزینه وکیل کیفری متخصص در تهارن در دعاوی مالی 6 درصد (برای مطالبات مالی کمتر از ده میلیون تومان)، چهار درصد (برای مطالبات ده میلیون تومان تا صد میلیون تومان)، سه درصد (برای مطالبات صد میلیون تومان تا پانصد میلیون تومان)، دو درصد (برای مطالبات بیش از پانصد میلیون تومان) می باشد.

یکی از نکات قابل توجه در مورد هزینه وکیل کیفری این است که پیش از بستن قرارداد با وکیل کیفری، در سابقه وکالت وی، شهرت و پرونده های پیشین او به خوبی تحقیق کنید و میزان شایستگی وی را بررسی نمایید. در ضمن حتما پیش از شروع دادرسی اقدام به گرفتن یک وکیل کیفری خوب کنید. چون اکثرا اشخاص پس از اینکه مراحل دادرسی به اتمام می رسد و در دادگاه های اولیه نتیجه خوبی بدست نمی آورند به دنبال یک وکیل کیفری خوب هستند. در این حالت مبنای پرونده به شیوه نادرستی شکل گرفته و احتمال حل و فصل کردن آن بسیار کم است و کمتر وکیلی حاضر می شود که وکالت آن ها را قبول کند.

جهت دریافت مشاوره در زمینه طلاق توافقی می توانید با مجموعه دادجویان در ارتباط باشید.

اتخاذ وکیل کیفری در تهران

وکیل کیفری به فردی گفته می شود که در دعاوی کیفری تخصص دارد. این دعاوی به اموری خاص اطلاق می شود که پس از طرح آن می بایست در دادگاه و یا دادسرا به آن رسیدگی شود. بسیاری از افراد در دادگاه های تهران به دلیل مشکلات کیفری درگیر دادگاه هستند و متاسفانه بدون داشتن یک وکیل کیفری خوب نمی توان حق خود را از دادگاه دریافت کرد.

این جرایم که می تواند در زمره کلاهبرداری، خیانت در امانت، سرقت، رباخواری، جرایم اقتصادی، جرایم مربوط به مواد مخدر، جرایم مربوط به قاچاق و … باشد نیازمند داشتن یک وکیل کیفری می باشد که بتواند امور را به بهترین وجه ممکن پیگیری کند. برای اطلاعات بیشتر در زمینه اتخاذ یک وکیل کیفری در تهران می توانید با مجموعه دادجویان در ارتباط باشید و با استفاده از وکلای توانمند این مجموعه مشکلات کیفری خود را حل کنید.

بهترین و کارآزموده ترین وکیل کیفری در تهران وکلایی هستند که علاوه بر احاطه و تسلط بر موضوع مطرح شده در پرونده های کیفری با مسائل مختلف نیز دارای تجربه کافی باشند. این وکلای کار آزموده با قوانین جزایی مانند قانون مبارزه با مواد مخدر، مجازات قانون اسلامی، قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، آیین دادرسی کیفری و سایر قوانین مرتبط دیگر که در این حوزه وجود دارد، نظریات مشورتی اداره حقوقی قوه قضاییه و همچنین دکترین حقوقی، آراء وحدت رویه در امور کیفری به خوبی آشنای داشته باشند.

همچنین یک وکیل کیفری حرفه ای و خوب باید علاوه بر داشتن تجربه و مهارت کافی در پرونده های کیفری در شاخه های قضایی مانند مفاد و حقوق اداری و مبانی نیز تخصص داشته باشد. در نتیجه تنها راه استفاده از وکلای باتجربه ی مجموعه دادجویان می باشد که دارای چندین سال تجربه در زمینه ی کیفری می باشد.

وکیل کیفری

وکیل کیفری

تفاوت وکیل کیفری و وکیل تسخیری

در تمامی دعاوی کیفری طرفین حق دارند که برای خود یک وکیل کیفری اتخاذ کنند و به دادگاه معرفی کنند. زمان دادرسی به متهم، وکلای مدافع و شاکی ابلاغ می شود. در صورتی که رد یک پرودنده فرد از وکلای متعددی استفاده کند در هنگام تشکیل جلسه دادگاه تنها حضور یکی از وکلا برای رسیدگی کافی می باشد.

ذکر این نکته لازم است که در جرایم کیفری فرد می تواند دو وکیل را به دادگاه معرفی کندو در دعاوی جزایی مانند اعدام، قصاص نفس، حبس ابد، جرایم مطبوعاتی و سیاسی، قطع عضو و …بر اساس ماده ۳۸۵ قانون آیین دادرسی کیفری حداکثر سه وکیل انتخاب نمایند و در مرحله تحقیقات مقدماتی فقط یک وکیل را به دادگاه معرفی کنند.

در امور کیفری که مجازات آن حبس ابد یا سلب حیات است، اگر متهم در دادسرا وکیلی را معرفی نکند و یا برای گرفتن وکیل شرایط مالی نداشته باشد بر اساس ماده ۳۵ قانون جمهوری اسلامی ایران چون هر فرد حق استفاده از وکیل را دارد دادگاه برای او وکیل کیفری رایگان یا همان وکیل تسخیری اخذ می کند.

بهترین وکیل کیفری در تهران

انتخاب بهترین وکیل کیفری در تهران می تواند پرونده های حقوقی و قضائی شما را به بهترین نحو و در زمان کوتاهی به سر انجام برساند. همه ی افراد ممکن است در طول روز دچار مشکلات حقوقی و یا قضائی شوند و برای حل این مشکلات نیاز به کمک داشته باشند. برای حل این مشکلات، کسانی می توانند به این افراد کمک کنند که با قوانین و مقررات آشنایی کامل داشته باشند و بتوانند به خوبی از حقوق آن فرد دفاع کنند. بهترین وکیل کیفری در تهران نیز از جمله افرادی است که می تواند از حقوق موکل خود در دادگاه ها به خوبی دفاع کند چرا که با قوانین و مقررات مختلف آشنایی کامل دارد. اگر می خواهید با بهترین وکیل کیفری در تهران و مطالب دیگری مانند بهترین وکیل کیفری و … آشنا شوید به شما توصیه می شود که در ادامه هم همراه با سایت دادجویان بمانید.

وکیل متخصص کیفری در تهران

انتخاب بهترین در هر شرایط کاری سخت و حتی گاهی از اوقات غیر ممکن می باشد. انتخاب بهترین وکیل کیفری در تهران نیز به همین گونه می باشد و نمی توان به طور واضحی مشخص کرد بهترین وکیل کیفری چه کسی است. اما می توان گفت که بهترین وکیل های کیفری باید چه ویژگی هايي داشته باشند. در ادامه به معرفی برخی از این ویژگی ها پرداخته شده است:

مشاوره با بهترین وکیل کیفری تهران 09124833958

مشاوره با بهترین وکیل کیفری تهران 09124833958

راز دار بودن: اولین مورد در رابطه با ویژگی های بهترین وکیل کیفری، امین و راز دار بودن می باشد. بهترین وکیل کسی است که محرم اسرار موکل خود باشد و راز های موکل خود را حتی پس از اتمام پرونده های او برای هیچ کسی افشا نکند.

به روز بودن: از دیگر ویژگی های مهم و اصلی برای بهترین وکیل، به روز بودن می باشد. بهترین وکیل ها کسانی هستند که خود را به روز نگه دارند و با مقررات جدید به خوبی آشنا باشند و صرفا به دانسته ها و دانش های قبلی خود اکتفا نکنند. چرا که قوانین و مقررات همواره دچار تغییرات می شوند.

پیشنهاد بهترین راه حل ها: آخرین مورد از ویژگی های بهترین وکیل کیفری در تهران، پیشنهاد بهترین و کم هزینه ترین راه حل ها به موکل خود می باشد. بهترین وکلا کسانی می باشند که بهترین، کم هزینه ترین و کوتاه ترین و یا به عبارتی سریع ترین راه حل های قانونی ممکن را به موکل خود پیشنهاد بدهد.

بهترین وکیل کیفری

امید است مطالب بیان شده در طی بحث بهترین وکیل کیفری در تهران و مطالب دیگری از جمله بهترین وکیل کیفری به اندازه کافی برای شما مفید بوده و در بالا بردن سطح آگاهی و اطلاعات شما در رابطه با ویژگی های بهترین وکلا موثر بوده باشد. اگر به دنبال بهترین وکیل کیفری در تهران هستید به شما توصیه می شود که به سایت دادجویان سری بزنید. دادجویان گروهی از وکلای با تجربه و حرفه ای می باشند که همواره آماده به سر انجام رساندن پرونده های حقوقی و قضائی شما در کوتاه ترین زمان ممکن و به بهترین شکل، می باشند.