وکیل خانواده

وکیل خانواده کیست؟

وکیل خانواده کیست و چه نقشی دارد؟ حتما این کلمه به گوش شما خورده است و برای شما نیز سول است که وکیل خانواده در واقع چه کار انجام می دهد؟ اگر سررشته ای حقوق داشته باشید حتما می دانید که یکی از گرایشات اصلی و اساسی در علم حقوق، مباحث خانوادگی می باشد. مباحث خانوادگی در زیر مجموعه امور حقوقی قرار می گیرد با این تفاوت که قوانین خاصی مانند قانون حمایت از خانواده، قانون اهدای جنین و آیین نامه هایی از این دست، وکیل خانواده را از حقوق خصوصی جدا نموده است.

یکی از تفاوت های اصلی وکیل خانواده با دیگر گرایش ها این است که وکیل خانواده علاوه بر تخصص و تجربه و اطلاعات بروز شده قانونی می بایست تسلط لازم را به مباحث فقهی و شرعی داشته باشد. چرا که حقوق خانواده برگرفته از شرع و فقه اسلامی بوده و در مواردی که قانون گذار سکوت می کند می توان از آیات و روایاتی که در این زمینه موجود می باشد خواسته خود را از محکمه مطالبه نمود.

با شنیدن نام وکیل خانواده افراد عموما به یاد دعوا و اختلافات خانوادگی می افتند اما فارغ از مباحث تکنیکی که مربوط به وکیل خانواده می باشد، این وکیل می بایست روحیه مسالمت جویانه داشته باشد. به عنوان مثال طبیعی است که یک وکیل مالیاتی روحیه مناسبی برای انجام پروژه های خانوادگی ندارد. با بهترین وکیل تهران یعنی دادجویان همراه باشید.

بهترین وکیل خانواده

یکی از مسائلی که این روزها در جامعه ما به وفور می توان یافت وقوع اختلافاتی خانوادگی می باشد. این اختلافات به خصوص در میان زوجین بسیار شایع شده است که با کمک بهترین وکیل خانواده و مراجعه با دادگستری نسبت به حل آن اقدام می شود. مهم ترین نهاد در هر جامعه ای خانواده می باشد اما این نهاد گاها با مشکلاتی روبرو می شود که فقط از طریق قانونی قابل حل است. این مورد به حدی مهم و حائز اهمیت است که دادگاهی تحت عنوان دادگاه خانواده تشکیل شده و در صلاحیت دادرسی به آن قرار می گیرد. بنابراین بدیهی است که مشکلات حقوقی و قانونی نهاد خانواد می بایست از طریق یک فرد متخصص یعنی بهترین وکیل خانواده حل شود. در صورتی که به دنبال بهترین وکیل خانواده در تهران هستید با دادجویان همراه باشید.

وکیل خانواده

وکیل خانواده در چه اموری می تواند کمک کند؟

در سیستم حقوقی ایران نیز مانند بسیاری از کشورها به خانوادگی به صورت کاملا تخصصی رسیدگی می شود و به همین دلیل دادگاهی تحت عنوان دادگاه خانواده تشکیل شده است. در دادگاه خانواده قاضیانی تصدی امر قضاوت را بر عهده می گیرند که آموزش های لازم برای رسیدگی به و اختلافات خانوادگی را کسب کرده باشد و از نظر فردی نیز شرایط لازم را داشته باشند. همچنین در دادگاه خانواده یک مشاور زن نیز در معیت هر قاضی حضور دارد.

در واقع صلاحیت رسیدگی به خانوادگی از دادگاه های عمومی سلب شده و این کار به دادگاه های تخصصی سپرده شده است. در ادامه می خواهیم فهرستی از انواع خانوادگی را به اطلاع و آگاهی مخاطبین می رسانیم. شما عزیزان برای مشاوره با بهترین وکیل خانواده در تهران می توانید با مجموعه دادجویان همراه باشید.

انحلال عقد ازدواج یکی از مهم ترین خانوادگی می باشد که برای حل مشکلات و یا جلوگیری از آن می بایست از بهترین وکیل خانواده کمک خواست. در واقع با انحلال عقد ازدواج به یک زندگی پایان داده می شود. این کار به طرق مختلفی صورت می پذیرد. طلاق به روش های مختلفی صورت می پذیرد که در ادامه هریک را شرح خواهیم داد.

طلاق به درخواست مرد: در این حالت مرد بدون نیاز به دللی هر وقت بخواهد می تواند همسر خود را طلاق بدهد که البته قبل از صیغه طلاق می بایست به دادگاه خانواده مراجعه کند و بدین وسیله و تشریفات لازم را به اجرا در آورد.

طلاق به درخواست زوجه: مطابق با قانون زن حق طلاق ندارد. اما دلایل زیادی وجود دارد که زن نیز بتواند به دادگاه مراجعه کند و درخواست طلاق کند. جهت اطلاع از این روندها می توانید با یک وکیل خانواده در تهران به مشورت بپردازید.

طلاق توافقی: در این حالت زن و شوهر با توافق به دادگاه خانواده مراعه می کنند و به صورت کاملا تواقی از یکدیگر جدا می وشند. لازم به ذکر است که طلاق توافقی نیز دارای تشریفات و پیچیدگی هایی می باشد که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با بهترین وکیل خانواده مشورت کنید.

فوت هریک از زوجین: از دیگر راه های انحلال عقد، فوت یکی از زوجین می باشد. به عبارت دیگر در صورت فوت یکی از زوجین عقد در عین حال که پایان می یابد واجد اثرات و ویژگی هایی می شود که در قالب حقوق خانواده می بایست مورد بررسی قرار بگیرد. مثلا مقررات راجع به ارث و مهریه و یا اذن ازدواج فرزندان که برای تسریع در کار می توان از وکیل خانواده کمک گرفت.

فسخ نکاح و ازدواج: منظور از فسخ این است که با اراده یک نفر به دلایل قانونی یکی از زوجین حق داشته باشد که قرارداد را منحل نماید. مثل فسخ به دلیل تخلف از شرایط ضمن عقد و یا فسخ به دلیل وجود خیارات قانونی (منظور از خیارات قانونی اختیاراتی است که قانون گذار به یکی از طرفین برای فسخ معامله داده است). این روند نیز با حضور یک وکیل خانواده با سرعت بالاتری پیگیری می شود.

بطلان عقد نکاح: در صورتی که عقد به هر دلیلی با قانون و شریعت مخالف باشد هر یک از زوجین و یا هر دو می توانند از دادگاه تقاضای بطلان عقد نکاح را داشته باشند. مثلا در موردی که یکی از زوجین متوجه می شود که محارم هم هستند و می بایست عقد باطل شود.

بذل مدت: این مورد برای ازدواج های موقت می باشد و نیازی به رسیدگی توسط دادگاه خانواده ندارد. فرد می تواند با مراجعه به دفترخانه آن را فسخ کند و یا حتی خود صیغه را جاری کند و عقد موقت را باطل کند.

یکی از مهم ترین مصادیق در خانوادگی که عموما نیاز مبرم به بهترین وکیل خانواده می باشد، در زمینه مطالبه و اجرای مهریه می باشد. مهریه مهریه در واقع مالی است که هنگام جاری شدن صیغه عقد، مرد پرداخت آن را بر عهده می گیرد و تعهد می کند که آن را پرداخت کند.

مطالبه مهریه نیز به دو طریق صورت می پذیرد. در روش اول زوجه به دادگاه خانواده مراجعه می کند و درخواست مطالبه مهریه را به دادگاه تقدیم می کند. اما در روش دوم زوجه به اداره اجرای ثبت مراجعه می کند و تقاضای اجرای مهریه و وصول آن را از طریق اموال شوهر پیگیری می کند. که این مورد اندکی پیچیده است و نیاز به یک وکیل خانواده در تهران دارد.

ازدواج در واقع یک قرارداد است که هر شرطی را می توان درون آن درج کرد و طرفین موظف هستند که آن را اجرا کنند. در نظر داشته باشید که نتیجه تخلف از شروط ضمن عقد، ایجاد حق طلاق برای زن را به همراه دارد. این شروط می تواند مانند حق تعیین اقامتگاه و یا حق استقلال زن باشد که در صورت تخی مرد، زن می تواند درخواست طلاق کند. برای رسیدگی به این امور نیز نیازمند بهترین وکیل خانواده می باشید که در این حالت دادجویان آماده ازائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

اصولا مرد اجازه ازدواج مجدد به صورت دائم را بدون اذن همسر اول ندارد و در صورتی که با وجود همسر اول بخواهد مجددا ازدواج کند باید به دادگاه خانواده مراجعه کند و تقاضای اذن ازدواج کند. این مورد نیز یکی از خانواده است که رسیدگی به آن نیازمند وکیل خانواده در تهران می باشد.

یکی دیگر از موارد خانوادگی دعوای حضانت و ملاقات برای ابوین (پدر و مادر) است. به موجب این حق که البته جنبه تکلیف هم دارد، حضانت یعنی نگهداری و مراقبت از فرزند پسر و دختر تا پایان سن 7 سالگی با مادر و پس از آن تا سن بلوغ با پدر است. در زمانی که یکی از والدین عهده دار حضانت است دیگری یا با توافق یا حکم دادگاه خانواده حق ملاقات دارد. این مورد یکی از بزرگترین میان زوجین می باشد و اها مشاهده شده که طرفین حق ملاقات با فرزند مشترک را نمی دهند و می بایست از طریق قانونی آن را پیگیری کرد. بدین ترتیب می توانید برای گرفتن حق خود از بهترین وکیل خانواده استفاده کنید.

هر یک از ابوین (پدر یا مادر) که در دوره ی استحقاق داشتن حق حضانت نیست و مدعی است که دیگری صلاحیت و شایستگی حضانت و نگهداری از اطفال را ندارد می تواند از دادگاه خانواده با تقدیم دادخواست و البته داشتن وکیل خوب خانوادگی تقاضای سلب حضانت یا لغو حضانت بنماید که از جمله این دلایل می تواند از امکان نداشتن وقت کافی برای تربیت و نگهداری فرزند، عدم داشتن توانایی مالی لازم برای اداره خود و فرزند مشترک، نداشتن شغل مناسب، اشتغال به حرفه ای خارج از عرف و در نهایت زندگی در محیط و فضای نامناسب و غیر اخلاقی و یا هر دلیل دیگری از این دست نام برد.

بسیاری از زوجین این مورد را پذیرا نیستند و به همین دلیل بایستی به صورت قانونی اقدام نمود و ادعای خود را ثابت کنید. بدین منظور بهتر است با یک فرد که در این زمینه اطلاعات کافی را دارد مشورت کنید و اقدامات لازم را انجام دهید. برای حل مشکل وکیل خانواده در تهران می تواند کمک رسان شما باشد.

از ضروریات و اقتضاعات عقد نکاح تکلیف پرداخت هزینه های زندگی یا همان نفقه از سوی مرد است. در صورتی که مرد نفقه زن را پرداخت نکند علاوه بر به وجود آمدن حق طلاق برای زن تحت شرایطی این امکان وجود دارد که زن با مراجعه به دادگاه خانواده و تقدیم دادخواست مطالبه نفقه، مبلغ آن را با نظر کارشناس از مرد دریافت نماید. این مورد روندهای خاص خود را دارد بایستی حتما بهترین وکیل خانواده پیگیری شود.

بارزترین مصداق مطالبه نفقه اقارب و نزدیکان امکان مطالبه نفقه از سوی فرزندان به طرفیت پدر است این نیز از جمله خانواده و در صلاحیت دادگاه خانواده و البته بسیار شبیه نفقه زوجه است اما تفاوت هایی بین این 2 وجود دارد از جمله اینکه در تعیین نفقه زوجه شان زن در نظر گرفته می شود و در تعیین نفقه اقارب توانایی مالی فرد پرداخت کننده نفقه مد نظر خواهد بود.

منظور از تمکین ضرورت تبعیت و اطاعت از دستورات مرد در زندگی توسط زن (زوج) است. مصادیق تمکین و ضرورت اطاعت تحت عنوان تمکین عام و خاص نامگذاری شده است که منظور از تمکین عام، بودن و حضور داشتن زن در منزل انتخابی شوهر و منظور ای تمکین خاص داشتن رابطه خاص زن و شوهر است. اگر زنی از شوهر خود تمکین نکند متصف به صفت نشوز می شود و او را ناشزه می گویند. در این راستا مرد می تواند با کمک وکیل خانواده در تهران مطالبات خود را به دادگاه خانواده تسلیم کند.

منظور از دوره نامزدی در عرف زمانی است که زن و شوهر عقد کرده ولی زندگی مشترک را آغاز نکرده و اما منظور قانون گذار از دوره نامزدی دوره قبل از عقد ازدواج است و به عبارت دیگر در سیستم حقوقی ایران دوره ای تحت عنوان دوره عقد تا شروع زندگی مشترک و عروسی وجود ندارد. پس به تعبیر قانونی دوره نامزدی زمانی است که مذاکرات قبل از عقد و شکل گیری رابطه عاطفی و مرحله آشنایی در جریان است. یکی از حساس ترین بخش ها در میان زوجین این بخش می باشد که گاها با چالش های بسیار زیادی نیز همراه است. برای حل این مشکل می توان با کمک وکیل خانواده در تهران مشکل را حل کرد.

از جمله دیگر خانواده و عناوین در صلاحیت دادگاه خانواده می توان دعوای استرداد و مطالبه جهیزیه را نام برد. منظور از جهیزیه اموال، کالاها و اشیایی است که توسط روجه و خانواده وی مطابق عرف و رسم جاری زن با خود به خانه شوهر برد. بعد از اینکه به هر دلیلی زن و شوهر در یک مکان زندگی نکته و فارغ از اینکه ترک منزل توسط زن موجه باشد یا نباشد زن حق بردن جهیزیه خود به مکان مورد نظر خود را دارد این اتفاق حتی می تواند قبل از وقوع طلاق بیفتاد.

بسیار پیش می آید که پدر یا مادر از طریق دادگاه یا اداره گذرنامه فرزندان مشترک را ممنوع الاخروج می نمایند در نقه مقابل  والد دیگر می تواند با مراجعه به دادگاه خانواده و تقدیم دادخواست جلوگیری از ممنوع الاخروجی و رفع ممنوع الخروجی دادخواست لازم ا در این خصوص به دادگاه تقدیم نموده و حکم مقتضی اخذ نماید.

وکیل خانواده

بهترین وکیل خانواده برای مطالبه مهریه و نفقه

مهریه و نفقه، پرونده‌هایی هستند که برای به اجرا گذاشتن آن‌ها باید از بهترین وکیل خانواده استفاده نمود. زیرا در صورتی که درست عمل نشود، زوج با وجود تمکن مالی عملا از پرداخت به موقع مهریه سرباز می‌زند. بنابراین، در پرونده‌های مهریه و نفقه حتما از وکیل خانواده استفاده نمایید. روند سخت اجرا گذاشتن مهریه از طریق اجرای ثبت و صف‌های طولانی و کند بودن فرایند استعلام و توقیف اموال موجب شده است که بسیاری از زنان از گرفتن وکیل خانواده در تهران یا وکیل مهریه برای گرفتن حقوق خود استقبال کنند.

در مورد نفقه، به نظر می‌رسد که حضور وکیل خانواده بسیار راهگشاست. چرا که زنان به دلیل عدم آگاهی حقوقی و استفاده از کلماتی که گاها بار حقوقی آن را نمی‌دانند، خودشان را از گرفتن نفقه محروم می‌سازند. به تجربه ثابت شده است که حضور بهترین وکیل خانواده در پرونده مطالبه نفقه، احتمال پیروزی در پرونده و مطالبه حقوق از دست رفته را دو چندان می‌کند.

لزوم حضور وکیل خانواده

نهادهای قضایی عموما روزانه با هزاران پرنده روبرو هستد و به تمامی این پرونده ها بایستی رسیدگی و اجرا شود. به دلیل کثرت پرونده ها و قوانین و مقررات پیچیده ای که حاکم است، نیاز به فردی است که با روند حل مشکل آشنا باشد تا پروند با سرعت بالاتری جریان داشته باشد. چرا که این امر تخصصی است. پس در چنین مواردی برای حضور در محضر دادگاه و قاضی نیاز به یک فرد متخصص می باشد که حق و حقوق را به طور کامل بداند. بدین منظور برای حل مشکلات اینچنینی بهتر است که از یک فرد متخصص با نام وکیل خانواده کمک بگیرید.

وکیل خانواده در تهران

در صورت نیاز به وکیل خانواده در تهران در موضوع خانوادگی «دادجویان» از بین وکلا متخصص در امر حقوقی و از بین وکیل متخصص در آن موضوع وکیل انتخاب و به موکل معرفی می کنند یعنی وقتی نیاز به وکیل خانواده در امر خانواده و طلاق داریم نیاز نیست پرس و جو کنیم و دنبال این باشیم که کدام وکیل در این امر تبحر دارد در موسسه حقوقی دادجویان شما مستقیم میروید پیش وکیل متخصص در امر خانوادگی.

استفاده از گروه وکلا دادجویان این امتیاز را به شما می دهد که علاوه بر اینکه وکیل خانواده در تهران انتخابی در قبال شما مسئول می باشد پرونده شما تحت نظارت و پیگیری مدیریت و مسئول گروه نیز می باشد. در صورت نیاز به وکلای متعدد در پرونده بدون اتلاف وقت هر دو وکیل با قید توکیل از بین وکلای موسسه در اختیار شما قرار خواهد گرفت و در صرفه جویی هزینه های حق الوکاله و… به نفع موکل می باشد.

یک وکیل خانواده چه ویژگی هایی دارد؟

تخصص در زمینه خانواده : طبق قوانین ما یک وکیل پایه یک دادگستری در تمامی زمینه ها می تواند فعالیت کند. اما وکیلی میتواند از کار شما گره بگشاید که در زمینه پرونده شما اطلاعات و تجربه کافی داشته . به همین علت است که شما برای مشکلات خانوادگی خود به وکیل خانواده نیاز دارید.

تجربه و سابقه ممتاز و طولانی : امروزه به تنهایی و با توسل به قانون نمی توان در دادگاه ها پیروز شد بلکه پرونده ای پیروز می شود که وکیل با تجربه تر و حاذق تری داشته باشد. بدیهی است که وکیل خانواده با تجربه از روند پیچیده دادگاه بهتر اگاهی دارد و بهتر می تواند مشکل شما را حل کند.

پیگیری پرونده در سریع ترین زمان : برای پیگیری یک پرونده ی حقوقی راه های مختلفی وجود دارد و این همان علتی است که شما به یک وکیل خانواده نیاز دارید. اما باید توجه داشته باشید که برای بازگشت هر چه سریع تر آرامش به زندگی شما به وکیلی نیاز است که مشکل شما را در سریع ترین زمان ممکن حل کند.

پیگیری مداوم پرونده: شرط موفقیت یک پرونده این است که به طور مداوم توسط وکیل شما مورد پیگیری قرار بگیرد. اگر چنین شود که پرونده شما در سریع ترین زمان به نتیجه می رسد و در غیر این صورت ممکن است شکست بخورد. وکیل خانواده شما باید نسبت به پرونده دلسوز باشد و مدام آن را مورد پیگیری قرار دهد.